Marmaris Hayvanları Koruma Derneği

MAHAYKO, Marmaris Hayvanları Koruma Derneği, 2003 yılında, ilçe ve çevresindeki sokak hayvanlarına yönelik zaman zaman görülen zehirlenmeler, şiddeti önleme ve aynı zamanda halkın sokak hayvanlarından dolayı huzursuzluğunu gidermek için eğitim ve bilgilendirme amacıyla kurulmuştur.

Üyelik aidatı 2008 yılı için aylık 10.TL dır. Aidatlar ve bağışlarla devam ettirilmeye çalışılan aktivite harcamaları bir kısmı Yönetim Kurulu üyeleri tarafından bireysel olarak karşılanmaktadır.
Derneğimizin hem yurtiçi hem de yurtdışı hayvanları koruma grupları ile bağlantıları bulunmaktadır. Haberler, paylaşılan fikirler ve sokak hayvanları ile ilgili genel sorunlar tarafımızdan dikkatle takip edilmekte ve incelenmektedir.


MAHAYKO’un 2003 yılında kurulmasından bu yana çevrede olumlu birçok gelişme yaşanmıştır. İstikrarlı hareketliliğimiz, iyi niyetimiz, samimi ve kararlı yaklaşımımız, bölgemizde hayvanları koruma organizasyonunun gerekliliği ve önemini bir kere daha vurgulamıştır. Dileğimiz bölge halkından gelecek maddi ve manevi destek ile daha güzel başarılara imza atmak ve aktif olarak derneğimize katılacak yeni üyeler ile daha da güçlenmektir.

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği Hedefleri

Genel anlamda amaçlarımız arasında, gerek ilçe bazında gerekse ülke genelinde sokak hayvanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için uğraş vermek, ilçemizde bulunan sokak hayvanlarının toplandığı belediye barınağının eksikliklerinin tamamlanması için katkı koymak, gerekli aşılama, kısırlaştırma ve tıbbi destekle onlara yaşanabilir bir ortam yaratmaktır.
Amaçlarımızı maddeler halinde aşağıdaki şekildedir :

- Barınağı yaşanabilir şekilde düzenlemek, eksik olan klinik, karantina odası, mutfak ve tuvalet yerlerini hazırlamak ve kafesleri uygun standartlara sokmak
- Barınakta bulunan köpekler için gerekli yiyecek ve tıbbi gereçleri temin etmek
- Kısırlaştırma, aşılama ve sahiplendirme programlarını yapıcı ve kalıcı hale getirmek.
- Hayvan sahiplerinin bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak
- Hayvanlara karşı uygulanan şiddetin ve vahşetin engellenmesi, sahipli-sahipsiz hayvanların korunarak, yaşama haklarına saygı gösterilmesi
 
Marmaris Hayvanları Koruma Derneği  İletişim Bilgisi 

Adres : Kemal Ergin Bulvarı No:12 / 1  Marmaris – Türkiye  48700
Tel.: 0 252 412 22 47
E-posta : yonetim@mahayko.org
Web Sitesi : www.mahayko.org

10 thoughts on “Marmaris Hayvanları Koruma Derneği

 1. marmaris -hisarönü koyunda bugün 2 yaşında belcıka kurdu köpegim zehilenerek hayatına son verildi..
  jandarmayı cagırıp köpişimin son halıni gösterdim..
  kıytırıktan bir tutanak tutuldu savcılıga verilecegini söyleyip bana bir nushasını vermediler..
  kopişimin son hali kırada oldugum mesken alanında oldugunu izah edip tutanaga eklettim..
  COK FAZLA CIDDİYE ALINMADIGIMI HİSSEDİYORUM..
  bana nasıl yardımcı olursunuz..
  ASLINDA BU TİP DERNEKLEREDE FAZLA İNANDIGIMI SÖYLİYEMEM…
  AMA COK CANIM YANIYOR..
  gecen senede köyde kopek zehirlenme olayı yaşamış ama hala bir netice alınmamıştı…

 2. Ben dernek başkanı Değirmenyanında oturuyorum.Adım Suna Tel.no 4670019 ararsanız sizi bilgilendiririm.Geçen seneki zehirlenmelerle ilgili protesto yürüyüşü yapılmıştı.Maalesef hiçbirşey yapılamıyor.Çünkü Hayvanları Koruma kanununun uygulaması yok.Selamlar.

 3. ben hayvanları çok seviyorum ve hayvanları koruma derneğine üye olmak istiyorum.hayvanlara yardım etmekten mutluluk duyuyorum.

 4. 61 yaşındayım 32 yıldır yalnız yaşıyorum emekli oldum datçaya yerleştim . Altın kızımı trafik kazasında kaybedene kadar yaşıyordum ogün bugün evden zaruri ihtiyaçlar dışında çıkamıyorum .

 5. hayvanları seviyorum ama bu sevginin ötesinde bir şey kızıma benzeyen altın sarısı golden yavrusu olanın benimle irtibata geçmesini rica ediyorum .

 6. merhaba ben yaz kış marmariste yasayan biriyim 2 tane kopegım var biri terrier biri rot ve 1 ay önce yeni bir eve tasındım ev sahibi kopegım oldugunu biliyordu ama şimdi kopekten sorun yapıyor ve cıkartmak istiyor apartmanda da baska kopek besleyen var ama yınede cıkartmak istiyor ki kopeklerimin ole gecelerı havlamasıda yok cok uysallar.baska ev bakıyorum ve benim anlamadıgım neden ev sahipleri bu kadar sorun yapıyor hepsi kopeklıye ev vermeyız diye soyluyor kı bunlardan kopek besleyende var ben bir hayvan sever olarak lutfen bu konuda yardımcı olun.bizim insanımızda bu kadar mı hayvan sevgisi?

 7. Merhaba Arkadaşlar,

  Benim adım Dolunay 10 yaşındayım ve 4. sınıf Özel Yücebilgili İ.Ö.O `na gidiyorum.Burası Yalova.Benim hayvanlara sevgim Dünya kadardır.
  En çokda köpekleri severim.Türüde American Coccker severim geçen sene kuşlarım:Babacım ile
  Sera öldü.Maviş `i verdik.Batırkap ta kaçtı.

 8. Merhaba Arkadaşlar,

  Yine ben yani Dolunay Bir doğayı koruma derneği açmak istiyorum.Katılmanız içi doğayı koruyun.Koruduğunuz canlı veya bitki 10 puan dır.Puanları toplayıp mailime puan toplamlarını yazın ve gönderin.

  Email:dolunay3@hotmail.com
  Site adı:www.hotmail.com

  DİKKAT:gRUBA KATILMAK İSTİYORSANIZ DOĞAYI CİDDİ BİR ŞEKİLDE KORUYUN!Hem sevap da alırsınız…

  SEE YA NEXT TİME
  GOODBAY

 9. Yeniden merhaba arkadaşlar 11yaşına geçtim doğum günüm ağustosun 22 ikisindeydi artık maltese köpeklerini seviyorum ve zaten evde onu
  besliyorum ismini katy koydum gerçekten de çok şiri dişi bir mini köpek Google la maltese diye
  yazıp cinsini bulabilirsiniz amama kesinlikle bulun çünkü çok tatlı dünyanı en ama en güzel mi güzel köpeği mi evet köpeği ahhhh ne kadar şirin şimdi benim yanımda yanımda koltuğa çıktı . tamam katy tamam biraz yavaş ol seni anlatıyon katy ne tatlı köpek ama size bir hikaye anlatıca bir gün çoban ve yola çıkmış ama çoban köpeğini hiç sevmez miş ama köpek onu çok severmiş çoban köpeğini hayvan barınağına teslim etmiş.çobanın köpeği de sabahtan akşama kadar ağlamış bir odun kesmeye çıkmışlar odun kesiyorken gün de batıyormuş .akmaş üzereymiş eve giderken kurt sürüsü ile karşılaşmış ne yapacağını bilemem düşünmüş ki ah keşke yanımda köpeğim olsaydı diye düşünmüş.adam kaçmaya çalışırke bir de negörsün bu sefer kurtalr etrafını sarmış adam aknlar içinde hayata yumuş köpek ise zengin bir adamın evinde krlar gibi besleniyormuş.köpek adamı hiç merak etmemiş çünkü okadar eziyeten sonra kralar gibi yaşamayı tercih etmiş son…..evetttt. hikaye bitti bir yıl sonra görüşürüz.Bir öğüt:köpeğinizin kıymetini bilin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>