Kemer Güzellik Yarışması

Kemer Karnavalı kapsamında Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen “Köpek Güzellik Yarışması”na 15 köpek yarışmacı olarak katıldı.

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker ve eşi Fethiye Şeker’in de izlediği yarışmada jüri üyeliklerini Kemer Belediye Veterineri Adnan Öney, Kemer Veteriner Polikliniğinden veteriner hekim Olgun Aslan, Volga Veteriner Kliniğinden Veteriner hekim Volga Tuğalpay, Kemer Hayvan severlerinden Vijdan Uysal, Cankut Açıkgöz ve Yılmaz Kum yaptılar.


Düzenlenen yarışmada jüri üyeleri yarışmacı köpeklerin ırk özeliklerine, aşılarının ve veteriner takibinin düzenli yapılıp yapılmadığına, tüy, tırnak gibi dış bakımlarına, belediyelere kayıtlarının olup olmadığına ve becerilerine göre yaptıkları değerlendirme sonucunda ilk üçü belirlediler.

15 köpek arasında yapılan değerlendirme sonucunda Erendiz Gerleigherve ve Mustafa Kiremitçi ‘nin Alman Kurdu 539 puanla birinci, Dergah Tosun’un sahibi olduğu Rodriver cins köpek 530 puanla ikinci ve Hakan Çimen’in sahibi olduğu Samuyet cinsi köpek 507 puanla üçüncü oldu.Buna göre ilk üçe girenlere 15 kilogramlık köpek maması verildi. Ayrıca ilk üçe giren bu isimler 2008 yılı sonuna kadar tüm veteriner hekimlik hizmetlerini ve kuduz aşılarını Belediye Barınağında ücretsiz gerçekleştirecekler.

Kemer Belediyesi İletişim Bilgisi

Adres: Merkez Mahallesi Yalı Caddesi No:1 KEMER
Tel: 0 242 814 15 03 Fax. 0 242 814 11 07
E-Mail: info@antalya-kemer.bel.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>